Opakowania foliowe prozniowe

Choć pakowanie próżniowe najczęściej stosowane jest ze sklepami wielkopowierzchniowymi, firmami cateringowymi i restauracjami, to coraz częściej też klienci indywidualni poszukują urządzeń, które pozwalają im przedłużyć trwałość przechowywanej żywności. Specjalne woreczki, próżniowe pojemniki i urządzenia do pakowania zaliczane są także do ich potrzeb, pozwalając na opakowanie odpowiednio mniejszych porcji żywności.

Domowe danie do pakowania próżniowego żywności może korzystać specjalne woreczki do próżniowego przechowywania lub i stosuje pojemniki próżniowe stworzone z plastiku. W sukcesie pojemników najczęściej stosowane są specjalne pompki ręczne, które powodują na odessanie zbędnego powietrza z zasobnika i obiecują jego hermetyczne zamknięcie. Podobny sposób leczenia można skorzystać do zamykania butelek specjalnymi próżniowymi korkami. Uważają one najczęściej uniwersalny rozmiar, więc wolno je łączyć także do zamykania butelek z winem, jak i do butelek z oliwą czy octem balsamicznym. Próżniowe zamknięcie butelki przedłuża trwałość zawartości - po zamknięciu próżniowym wino zapewne być przechowywane nawet przez ponad 20 dni. Dla porównania wino w butelce otwartej można przechowywać co znacznie przez 2-3 dni.

Do codziennego użytku mogą być zarówno dostosowane urządzenia typu multivac, zezwalające na przechowywanie żywności w profesjonalnych woreczkach. Przechowywanie żywności w woreczkach wydłuża jej trwanie przechowywania - w współzależności od typie produktu i od miejsca, gdzie będzie on przechowywany (temperatura pokojowa, lodówka czy zamrażarka), czas przechowywania wydłuża się nawet czterokrotnie. W próżniowo zamykanych woreczkach można przechowywać produkty sypkie, jak kawa czy herbata, żywność przetworzoną, ale i warzywa, wędliny czy mięso. Zapakowane próżniowo mięso pewno żyć składowane w zamrażarce w dość niskiej temperaturze nawet przez 26 miesięcy. Dodatkowym atutem pakowania próżniowego z zastosowaniem woreczków jest fakt, iż nie obejmują one sprzedaż długiej przestrzeni.