18 maja 2024

Blog stomatologiczny – Videodentysta

Sprawdź nasz blog stomatologiczny i znajdź artykuł na interesujący Cię temat.

Jaka szczoteczka elektryczna dla 8 latka?

3 min read
Jaka szczoteczka elektryczna dla 8 latka?

Obecnie można liczyć na mnogość szczoteczek do zębów, dzięki czemu nie ma problemu z tym, aby dobrać dla siebie i dziecka odpowiednie akcesorium do dbania o higienę jamy ustnej. Poszczególne modele różnią się wielkością, miękkością włosia, ceną, marką, parametrami. Wybór nie powinien być przypadkowy, bo dbałość o higienę jamy ustnej jest kwestią priorytetową. Pora zastanowić się nad tym, jaka szczoteczka elektryczna dla 8 latka oraz dla młodszych dzieci jest właściwa.

Jaka szczoteczka elektryczna dla 8 latka będzie odpowiednia?

Przy wyborze szczoteczki do zębów należy mieć na uwadze wiek, to właśnie do niego dobiera się akcesorium, bo inne sprawdzi się dla parolatka niż kilkulatka. W przypadku najmłodszych zaleca się modele silikonowe, które służą do masowania dziąseł, przeciwdziałają aftom i owrzodzeniom. Dla dzieci do trzech lat odpowiednie są szczoteczki z małą główką, z miękkim włosiem, aby nie powodować żadnych podrażnień i bez problemu dotrzeć do wszystkich zakamarków. W przypadku dzieci od 3-6 lat szczoteczka może mieć już twardsze włosie, ale główka nadal powinna być nieduża, aby nie było problemu z wyszczotkowaniem wszystkich zębów.

Kolejną kwestią jest wygoda używania, dlatego należy kupić akcesorium z krótką i grubszą rączką, która zmieści się z w niewielkiej dłoni, najlepiej z antypoślizgową powierzchnią, co przeciwdziała wyślizgiwaniu się podczas mycia uzębienia. Szczoteczka powinna mieć ciekawy design, aby zachęcać użytkownika do mycia zębów, czyli być kolorowa, z ładnym motywem, przykładowo bajkowym. Mile widziane są ulubione postacie z kreskówek, jaskrawe kolory, intrygujące wzory.

Jakie parametry powinna posiadać dobra szczoteczka dla dzieci?

W szczoteczkach sonicznych jest wiele dodatkowych funkcji, dlatego warto mieć to na uwadze przy zakupie. Świetnie sprawdza się czujnik siły nacisku, który informuje o zbyt mocnym dociskaniu włosia, co przeciwdziała intensywnemu szorowaniu, prowadzącemu do niszczenia szkliwa. Warto mieć na uwadze także sygnalizator czasu szczotkowania, to samo można powiedzieć o wskaźniku naładowania akumulatora.

Zaleca się sprawdzić, jak długo szczoteczka pracuje na pełnym naładowaniu, przyda się także opcja ładowania w etui, szczególnie poza domem. Nowoczesne urządzenia przypominają o konieczności wymienienia końcówek, co powinno się robić średnio co 2-3 miesiące, ale zwykle większość osób o tym zapomina. Rewelacyjne są także szczoteczki soniczne sterowane zdalnie, czyli za pomocą aplikacji mobilnej. Sprawdzają, czy użytkownik dokładnie myje zęby, edukują z zakresu właściwej techniki szczotkowania.

Szczoteczka elektryczna dla dzieci od 6. roku życia

Szczoteczki elektryczne dla dzieci mogą być obrotowe, obrotowo-rotacyjne, soniczne i ultradźwiękowe. Najlepiej sprawdzają się modele, które wytwarzają fale dźwiękowe ze względu na skuteczne i mało inwazyjne czyszczenie uzębienia. Usuwają przebarwienia, zanieczyszczenia, płytkę nazębną i bakterię, jednocześnie można liczyć na chronienie uzębienia i dziąseł. Nie trzeba martwić się o wystąpienie krwawień, podrażnień.