5 grudnia 2023

Blog stomatologiczny – Videodentysta

Sprawdź nasz blog stomatologiczny i znajdź artykuł na interesujący Cię temat.

Czy wybielanie zębów jest szkodliwe?

3 min read
czy wybielanie zębów jest szkodliwe

Wiele osób chce mieć piękne zęby, bo te nie tylko są oznaką zdrowia, ale także dodają urody i odejmują lat. Jednak na przestrzeni czasu, kiedy wypijamy kawę, herbatę, a także bardzo często korzystamy z takich używek jak papierosy, możemy zauważyć zmianę koloru zębów na naszą niekorzyść.

Możemy jednak poradzić sobie z tym problemem wybielając zęby. Bardzo wiele osób zastanawia się, czy wybielanie zębów jest szkodliwe, jednak musimy mieć na uwadze, że kiedy wykonamy zabieg w profesjonalnym gabinecie stomatologicznym, a także wykorzystamy metody, które będą idealnie dobrane do naszych zębów, to wybielanie nie będzie w żaden sposób dla nas szkodliwe.

Nie możemy jednak wykonywać tego zabiegu zbyt często.

Jak wybielać zęby?

Czy wybielanie zębów jest szkodliwe? To zależy. Wybielanie zębów możemy wykonać na kilka różnych sposobów, jednak ostatecznie to lekarz powinien zdecydować, która z metod będzie dla nas nie tylko najbardziej bezpieczna, ale także i najkorzystniejsza. Możemy zdecydować się na metodę nakładkową, laserową, a także z użyciem lampy LED.

Wszystko zależy nie tylko od nas, ale także od poziomu zniszczeń naszych zębów, o czym musimy pamiętać. Cena również zależy od tego, jaka metoda w naszym przypadku okaże się najbardziej trafna. O tym jednak zadecyduje lekarz, który profesjonalnie określi, co jest w naszym przypadku najlepsze.

Sposoby na wybielanie zębów

Kiedy chcemy wybielić zęby w domu to możemy zdecydować się na pastę z czarnym węglem, lub wybielać zęby węglem, który dostaniemy w aptece. Możemy także zdecydować się na metodę, która wykorzystuje specjalne nakładki, na które nanosimy żel.

Jednak najbardziej skuteczną metodą jest ta, która zostanie nam dobrana w gabinecie stomatologicznym. Możemy tam liczyć na wybielanie laserem, a także lampą LED. Jednak najbardziej w naszym przypadku skuteczna będzie metoda, która zostanie dla nas dobrana przez dobrego stomatologa.

To on zatroszczy się, aby nie tylko nasze oczekiwania zostały spełnione, ale także przede wszystkim, aby nie uszkodzić szkliwa naszych zębów. Musimy wiedzieć, że wybielanie nie jest szkodliwe, jednak nie możemy wykonywać tego zabiegu zbyt często, a także musi on zostać dobrany do konkretnie naszych zębów.

Warto więc tego typu zabiegi wykonywać wyłącznie w profesjonalnym gabinecie, gdzie mamy pewność nie tylko skuteczności, ale także tego, że metoda będzie dla nas w pełni bezpieczna.

Koszt wybielania zębów

Musimy mieć na uwadze, że koszt jest ustalany wtedy, kiedy zostanie dobrana dla nas odpowiednia metoda. Musimy być pewni, że będzie ona bowiem dla nas skuteczna, a także w pełni bezpieczna. Metodę jednak dobiera lekarz dentysta. Odpowiedź na pytanie czy wybielanie zębów jest szkodliwe powinna być już jasna.

Koszt wybielania zębów w profesjonalnym gabinecie jednak waha się pomiędzy 500 do nawet 2000 złotych. Wszystko zależy nie tylko od miejsca, gdzie wykonywany jest zabieg, ale także od doboru metody odpowiedniej dla nas.

Możemy być w tym przypadku pewni, że będziemy w pełni zadowoleni z zabiegu, jednak kluczem jest dobranie utaj lekarza, który precyzyjnie wykona dla nas zabieg wybielania.