18 maja 2024

Blog stomatologiczny – Videodentysta

Sprawdź nasz blog stomatologiczny i znajdź artykuł na interesujący Cię temat.

Jak najlepiej wybielać zęby?

3 min read
Jak najlepiej wybielać zęby?

O odcieniu uzębienia decydują przede wszystkim uwarunkowania genetyczne. Większość osób nie ma śnieżnobiałego uśmiechu. Można jednak to zmienić. Obecnie dostępne są różne metody wybielania zębów. Niektóre sposoby pozwalają na rozjaśnienie uzębienia nawet o kilkanaście tonów. Najlepiej oczywiście udać się do gabinetu stomatologicznego. Lekarz dobierze odpowiednią metodę i wykluczy ewentualne przeciwwskazania. Pora dowiedzieć się, jak najlepiej wybielać zęby.

Najskuteczniejsze metody wybielania zębów

Jeśli ktoś chce dowiedzieć się, jak najlepiej wybielać zęby, to powinien odwiedzić stomatologa. Oceni on stan jamy ustnej i zaproponuje dostępne rozwiązania. Jeśli komuś zależy na uzyskaniu szybkich i spektakularnych efektów, to warto zdecydować się na wybielanie lampą LED. Jest to bezpieczne i skuteczne. Już podczas jednej wizyty można rozjaśnić uzębienie o kilka odcieni. Najlepszy efekt uzyska się oczywiście dzięki przeprowadzeniu higienizacji jamy ustnej przed wybielaniem. Wystarczy kilkadziesiąt minut do tego, aby mieć śnieżnobiały uśmiech. Zaletą wybielania lampą LED jest to, że nie występują dolegliwości bólowe i nie trzeba martwić się szkodliwym promieniowaniem ultrafioletowym. Wystarczy nałożyć specjalny żel na zęby, po czym naświetlać je światłem emitowanym przez lampę.

Jak najlepiej wybielać zęby?

Jeżeli kogoś interesuje, jak najlepiej wybielać zęby, to warto zastanowić się nad metodą nakładkową. Może być przeprowadzona w domowym zaciszu. Najpierw trzeba oczywiście pobrać wyciski zębów, aby wykonać indywidualne nakładkę. W ciągu kilku dni możliwe staje się rozjaśnienie uzębienia. Efekt pojawia się już po pierwszym zabiegu. Należy codziennie nakładać specjalny żel wybielający na nakładki, po czym trzeba je umieścić na zębach i trzymać przez kilka godzin lub przez całą noc. Istotne jest także to, aby właściwie dbać o higienę jamy ustnej i stosować białą dietę. Pozwoli to na cieszenie się śnieżnobiałym uśmiechem przez długi czas. Należy wobec tego unikać produktów, które powodują powstawanie przebarwień. Zalicza się do nich między innymi herbatę, kawę, wino czy buraki.

Domowe metody wybielania zębów

Wiele osób zastanawia się, jak najlepiej wybielać zęby domowymi sposobami. Dostępne są rozmaite paski rozjaśniające uzębienie. Trzeba jednak uważać, bo niektóre produkty są wręcz szkodliwe. Zdecydowanie lepiej wybrać metodę zaproponowaną przez dentystę. Można również spróbować wybielania kurkumą. Dobrym pomysłem jest dodanie sproszkowanego korzenia do pasty do zębów i szczotkowanie ich miksturą. Jeszcze lepsze efekty uzyska się po połączeniu oleju kokosowego z kurkumą i olejkiem miętowym. Innym rozwiązaniem jest wybielanie zębów sodą oczyszczoną. Trzeba jednak uważać, bo ma ona silne właściwości ścierne. Można jednak liczyć na usunięcie osadu następnego. Sody oczyszczonej nie należy stosować zbyt często w celu rozjaśniania uzębienia. Istnieje spore ryzyko uszkodzenia szkliwa i wystąpienia nadwrażliwości zębów, to samo można powiedzieć o wybielaniu sokiem cytrynowym.