5 lutego 2023

Blog stomatologiczny – Videodentysta

Sprawdź nasz blog stomatologiczny i znajdź artykuł na interesujący Cię temat.

Jak promować gabinet stomatologiczny?

3 min read
Jak promować gabinet stomatologiczny

Marketing w obecnych czasach pełni niezwykle ważną rolę. Nasycenie rynku różnymi usługami jest na tyle wysokie, że trudno przebić się wyłącznie dobrą jakością i korzystnymi cenami.

Nim wieść o naszych usługach rozniesie się samoistnie — gabinet stomatologiczny powinien podjąć pewne działania marketingowe, zarówno w Internecie jak i w świecie offline. W tym artykule wyjaśniamy, jakie kroki są rekomendowane w promocji gabinetu stomatologicznego — zarówno online ( strona dla dentysty) jak i offline (ulotki i reklama lokalna) .

Marketing offline — co warto wiedzieć?

Nie wszyscy potencjalni pacjenci funkcjonują w sieci. Dlatego to jak jak promować gabinet stomatologiczny jest bardzo ważne. Faktem jest, że znaczna ich część posiada konto na Facebooku lub co najmniej korzysta z wyszukiwarki Google, jednak wyłącznie marketingiem online nie dotrzesz do wszystkich osób, które mogłyby być zainteresowane usługami twojego gabinetu stomatologicznego.

W obszarze marketingu offline funkcjonują pewne rozwiązania, które są wykorzystywane od lat — zmienia się tylko technologia, która poprawia ich jakość. Przykładem są ulotki — stosunkowo niedroga forma reklamy lokalnej, a jednocześnie bardzo efektywna i precyzyjna — działania w ten sposób można zawężyć do określonego obszaru. 

Prócz tego warto rozważyć wykupienie miejsca reklamowego w lokalnej gazecie. W zależności od jej popularności w danym mieście — artykuł sponsorowany może okazać się strzałem w dziesiątkę. W ten sposób możesz łatwo nawiązać pierwszy kontakt z potencjalnymi klientami gabinetu, przedstawić swoją ofertę i opisać największe zalety twojego gabinetu.

Załóż profil na Facebooku

Marketing online stwarza dużo większe możliwości — zarówno pod względem zasięgowym, jak i optymalizacyjnym. Dlatego sprawa jak promować gabinet stomatologiczny jest bardzo ważna. Narzędzia wykorzystywane w marketingu online czynią proces promocji przewidywalnym — na podstawie obliczeń i popularności określonych miejsc możesz określić potencjalne efekty danej reklamy.

Podstawą w marketingu internetowym jest stworzenie strony na Facebooku. Nie w każdym przypadku fanpage jest konieczny — istnieją pewne branże, które nie wymagają utrzymywania relacji i komunikacji z klientem tą drogą. Uważamy jednak, że obecność gabinetu stomatologicznego na Facebooku jest uzasadniona z kilku powodów.

Przede wszystkim — Facebook umożliwia stworzenie reklam opartych na wieku i lokalizacji potencjalnych klientów, a także na ich stanie cywilnym, częstotliwości podróży, hobby i nie tylko. W ten sposób gabinet ma możliwość tworzenia precyzyjnie dopracowanych kampanii reklamowych, charakteryzujących się zaskakująco wysokim ROI  (zwrotem z inwestycji). 

Prócz tego — dzięki Facebookowi istnieje możliwość stworzenia wygodnego systemu bookingowego dla pacjentów gabinetu. W ten sposób pacjenci, którzy, przykładowo, preferują umawianie się poprzez serwis internetowy — mogą umówić wizytę wykonując jedynie kilka kliknięć.

Stwórz wizytówkę Google

Wizytówka Google jest niezbędna dla każdego biznesu. W wizytówce Google jesteś w stanie przybliżyć potencjalnym pacjentom zakres działalności twojego gabinetu, wskazać prawidłowe dane kontaktowe i adres twojego gabinetu — i nie tylko. Nie lekceważ tej funkcjonalności!