5 grudnia 2023

Blog stomatologiczny – Videodentysta

Sprawdź nasz blog stomatologiczny i znajdź artykuł na interesujący Cię temat.

Ile kosztuje invisalign? Sprawdzamy ceny nowoczesnego aparatu.

2 min read
ile kosztuje invisalign

Każdy z nas marzy o zdrowych, równych i śnieżnobiałych zębach. Promienny uśmiech jest największą ozdobą, dlatego warto odpowiednio o niego zadbać. Niestety nie każdy może poszczycić się idealnie prostym zgryzem.

Noszenie tradycyjnego metalowego aparatu ortodontycznego nie tylko nie dodaje urody, ale jest zwyczajnie uciążliwe. Na szczęście istnieje pewna alternatywna metoda prostowania zgryzu, która właściwie jest niezauważalna. Mowa oczywiście o systemie Invisalign, a ile kosztuje invisalign?

Invisalign – co to jest?

Invisalign to system leczenia ortodontycznego, dzięki któremu wyprostowanie zgryzu jest możliwe bez użycia konwencjonalnych metalowych aparatów ortodontycznych. System Invisalign to prawdziwa rewolucja w świecie ortodoncji. Jeszcze do niedawna wyprostowanie zgryzu wiązało się z koniecznością noszenia na zębach uciążliwych metalowych zamków. Obecnie pacjenci mają do wyboru inną opcję.

Osoby, które noszą tradycyjne aparaty, muszą bardziej niż inni dbać o higienę jamy ustnej. Jedzenie podczas noszenia tradycyjnego aparatu ortodontycznego dla wielu jest wyjątkowo niekomfortowe. System Invisalign znacząco podnosi komfort i jakość życia pacjentów.

Jak leczy Invisalign?

Aparaty Invisalign to absolutnie rewolucyjne rozwiązanie, które pozwala na wyprostowanie zębów w niekonwencjonalny sposób, lecz dalej dużo osób zadaje sobie pytanie ile kosztuje invisalign?System ten często określany jest mianem niewidzialnej ortodoncji.

Pierwszym krokiem leczenia jest, rzecz jasna, wizyta podczas której lekarz personalizuje problem pacjenta i określa plan działania. W przypadku zastosowania systemu Invisalign, kolejnym krokiem jest zrobienie zdjęcia RTG, skanu uzębienia w formie 3D oraz wycisków diagnostycznych.

Na podstawie zebranych danych, lekarz przygotowuje transparentne nakładki, które idealnie dopasowują się do zgryzu i kształtów zębów pacjenta. Po ich otrzymaniu pacjent musi samodzielnie dopilnować, aby regularnie wymieniać aligreny. Ich wymiana powinna odbywać się do 1-2 tygodnie. Konieczne jest, aby aparat Invisalign pozostawał na zębach nieprzerwanie przez 22 godziny. Tylko wtedy można liczyć działanie w jego pełnym zakresie.

Ile kosztuje invisalign? Poznaj koszt aparatu.

Ile kosztuje invisalign? Podstawą do zastosowania systemu Invisalign jest diagnoza lekarska, która jest wystawiana po wykonaniu szeregu niezbędnych badań. Warto pamiętać o tym, że to lekarz decyduje o metodzie leczenia, a system Invisalign nie zawsze będzie właściwy w każdym przypadku.

Koszty leczenia systemem Invisalign są zróżnicowane i uzależnione od problemu pacjenta. Leczenie aparatem Invisalign niewielkich wad estetycznych to wydatek rzędu od 4 tysięcy do 6 tysięcy złotych. Pacjenci, którzy zmagają się z nieco poważniejszymi wadami zgryzu, określanymi przez lekarzy jako wady średnie, musza liczyć się z kosztami w okolicach 10 tysięcy złotych.

Pacjenci z poważnymi wadami zgryzu, którzy wymagają kompleksowego leczenia wszystkich zębów, zapłacą za leczenie systemem Invisalign około 16 tysięcy złotych. Ceny te zazwyczaj obejmują całą diagnostykę, założenie aparatu oraz wizyty kontrolne. Mamy nadzieję, że już wiesz ile kosztuje invisalign.