5 lutego 2023

Blog stomatologiczny – Videodentysta

Sprawdź nasz blog stomatologiczny i znajdź artykuł na interesujący Cię temat.

Jak zlikwidować kamień nazębny? O leczeniu i domowych metodach.

3 min read
Jak zlikwidować kamień nazębny

Jako ludzie, mamy sporo zmartwień jak chodzi o nasze zdrowie. Pytamy się siebie jak zlikwidować kamień nazębny… Przede wszystkim, chodzi o problemy z ogólnym zdrowiem – przeziębienie, grypa, gorączka i nie tylko. Do tych problemów często dołączają się także problemy z zębami, co jest niestety nader powszechne w naszym społeczeństwie.

Zdecydowana większość Polaków miała do czynienia z problemem próchnicy, niestety – co kończy się tak, że może to prowadzić nawet do wypadania zębów. 

Warto wiedzieć, co najczęściej powoduje próchnicę. Jak się okazuje, warto jest wiedzieć, jak zlikwidować kamień nazębny, gdyż to on powoduje takie choroby jak próchnica czy paradontoza. Warto znać domowe sposoby na kamień nazębny, aby być w stanie zareagować na własną rękę, bez konieczności wybraniania się do dentysty.

Jak się okazuje, preparaty usuwające kamień nazębny są łatwo dostępne, co jest sporą zaletą. Niektórzy pacjenci stosują nawet proszek do pieczenia na kamień nazębny, gdyż jest on łatwo dostępny i prosty w użytku.

Domowe sposoby na kamień nazębny

Pierwszym, rekomendowanym sposobem na to, jak zlikwidować kamień nazębny, jest napar z szałwii. Środek ten świetnie walczy z kamieniem nazębnym. Aby go przygotować, konieczne jest zaparzenie na przykład torebki szałwii we wrzątku, a następnie po wystudzeniu wypłukanie nim jamy ustnej przez 3-4 minuty. Warto jest to robić codziennie przez minimum tydzień, aby zauważyć jakikolwiek efekt.

Warto także zastosować węgiel aktywowany. W kwestii tego, jak zlikwidować kamień nazębny, jest to bardzo ważny środek. Zastosowanie węgla aktywowanego pozwala usunąć bakterie, które odpowiadają za rozwój próchnicy, a także można ją wykorzystać do normalnej higieny uzębienia.

Pastę sporządzaną z wykorzystaniem węgla aktywowanego i wody nakłada się na szczoteczkę, a następnie po prostu szoruje zęby – byle nie za mocno. Taką pastę można stosować maksymalnie trzy razy w tygodniu.

Jeszcze innym, łatwo dostępnym pomysłem jest proszek do pieczenia na kamień nazębny. Dlaczego proszek do pieczenia? Po prostu ma on w składzie sodę oczyszczoną, którą również stosuje się w czystej postaci jako środek do usuwania kamienia.

Soda oczyszczona, zawarta w proszku do pieczenia, świetnie usuwa różne zanieczyszczenia i osady z powierzchni zębów, w tym także kamień. Takie rozwiązanie stosuje się maksymalnie 2 razy w miesiącu, po prostu posypując szczoteczkę proszkiem do pieczenia i szorowaniem tym zębów, oczywiście z odpowiednio niską mocą, aby nie doprowadzić do ścierania szkliwa. 

Skuteczne preparaty usuwające kamień nazębny

Wiesz już, jak zlikwidować kamień nazębny przy pomocy domowych sposobów. Teraz warto sprawdzić, czy istnieją skuteczne preparaty, które sprawiają, że kamień nazębny znika. Okazuje się, że oferta apteczna jest na tyle bogata, aby komfortowo zadbać o problem kamienia nazębnego.

Warto jest być w stałym kontakcie ze stomatologiem, jednak istnieją również propozycje dla tych pacjentów, którzy nie chcą się do niego wybierać. Zapytaj o to, jakie środki są aktualnie najlepsze.