5 lutego 2023

Blog stomatologiczny – Videodentysta

Sprawdź nasz blog stomatologiczny i znajdź artykuł na interesujący Cię temat.

Niewidoczne nakładki ortodontyczne – czym są i ile kosztują?

3 min read
Niewidoczne nakładki ortodontyczne

Niewidoczne nakładki ortodontyczne to hit ostatnich lat! Okazuje się, że coraz więcej osób zaczyna się interesować takim rozwiązaniem ortodontycznym, gdyż możliwość realizacji założeń leczenia ortodontycznego bez konieczności zakładania nieestetycznych drutów jest bardzo atrakcyjną wizją. Nie bez powodu nakładki takie jak Clear Aligner stale zyskują nowych zainteresowanych, którzy chcą leczyć swoje wady zgryzu właśnie w ten sposób.

Chciałbyś dowiedzieć się, czym są niewidoczne nakładki na zęby? Otóż jest to skuteczna alternatywa aparatu ortodontycznego, dzięki której jesteś w stanie rozwiązać problemy związane z niektórymi wadami zgryzu. Niestety, niewidoczne nakładki ortodontyczne nie są tak uniwersalne, jak tradycyjny aparat ortodontyczny, jednak nie zaszkodzi spytać ortodonty, czy możemy z niego skorzystać!

Niewidoczne nakładki na zęby hitem ostatnich lat!

Dlaczego niewidoczne nakładki na zęby stały się tak popularne? Ich wzrastająca popularność wynika z tego, że coraz więcej pacjentów dostrzega, że może sobie pozwolić na większy komfort funkcjonowania. Aparat ortodontyczny tradycyjny to źródło wielu wyrzeczeń, związanych ze spożywaniem ulubionych posiłków – niestety konstrukcja aparatu z drutami może powodować problemy przy jedzeniu produktów na przykład z ziarnami. Dodatkowo, czyszczenie zębów mając aparat ortodontyczny jest dużo trudniejsze.

Co więc w takiej sytuacji? Warto zdecydować się na niewidoczne nakładki na zęby. Ich pierwszą zaletą jest to, że choć nosi się je przez większość doby, to nie są to pełne 24 godziny, a na przykład 22, co daje nam przestrzeń na zjedzenie ulubionych posiłków i dokładne wyszorowanie zębów.

Dodatkowo, ich noszenie daje dużo lepszy efekt estetyczny, niż ma to miejsce w przypadku tradycyjnego aparatu ortodontycznego. A nawet, jeśli będziesz w sytuacji, w której aparat mógłby ci przeszkadzać, to możesz go po prostu ściągnąć! Nie musisz zabierać swojego aparatu – nakładek ortodontycznych – na randkę! 

Niewidoczne nakładki ortodontyczne – cena

Myślisz niewidoczne nakładki ortodontyczne cena? Ma to sens, gdyż głupio by było zostać zaskoczonym ceną i nastawić się na skorzystanie z tej dogodności, jednocześnie nie mając pieniędzy. Jeśli jednak zależy ci na skorzystaniu z takich nakładek, to nie powinno być z tym problemu, gdyż tak naprawdę wykonanie takich nakładek może być objęte korzystnym systemem ratalnym, oferowanym przez wiele placówek stomatologicznych. 

Jeśli jednak chciałbyś wiedzieć, ile kosztowałaby cię taka przyjemność w przypadku chęci opłacenia jej gotówką, to odpowiadamy – koszt takiego rozwiązania wynosi z reguły nie więcej, niż  2 tysiące złotych. Oczywiście koszt samych nakładek jest dużo niższy, jednak warto mieć na uwadze, że leczenie to nie tylko nakładki, ale też wizyty, a także retainer, czyli aparat utrwalający efekt.

W związku z tym bezpiecznie można przyjąć budżet 2000 złotych, choć oczywiście im będziesz miał do dyspozycji, tym bardziej prawdopodobne, że uda ci się wykonać takie leczenie.