14 czerwca 2024

Blog stomatologiczny – Videodentysta

Sprawdź nasz blog stomatologiczny i znajdź artykuł na interesujący Cię temat.

Kleje do protez zębowych — na co zwrócić uwagę przy zakupie?

3 min read
kleje do protez zębowych

Protezy zębowe to dla wielu z nas ponowna szansa na odzyskanie pełnej funkcjonalności jamy ustnej, a kleje do protez zębowych mogą im tylko pomóc. Te wykonane z tworzyw sztucznych uzupełnienia są niezwykle delikatne i dlatego też musimy się z nimi obchodzić równie delikatnie. Nasza opieka nad protezami powinna obejmować nie tylko jej właściwe używanie i czyszczenie, ale też co najważniejsze, dobranie właściwego kleju do protezy, aby nie uszkodził on świeżo stworzonej protezy.

To dość proste czyż nie? Dziś jednak nie będziemy rozwodzić się o dbaniu o higienę. Nie pozostaje jednak nic innego, aby nie zacząć się zastanawiać nad tym, jakie kleje do protez będą dla nas odpowiednie? Na co zwrócić uwagę przy zakupie kleju, który umoczę nasze protezy?

Czas na odpowiedź na wszystkie trapiące was pytania właśnie o kleju służącym do mocowania protez w jamie ustnej!

Rodzaje kleju do protez 

Kleje do protez zębowych to nic innego jak pewne środki adhezyjne służące przymocowywania protezy w jamie ustnej, a dokładnie — do podniebienia. Środki te występują pod różną postacią, jednak najczęściej korzysta się z tych pod postacią kremu lub żelu.

Klej do protez sprawia, że między podniebieniem a protezą wytwarza się pewna „poduszka bezpieczeństwa” ma to swoje zalety. Po pierwsze, proteza jest mocowana w stabilny sposób. Po drugie, tak umieszczona proteza nie podrażnia naszych dziąseł i błony śluzowej jamy ustnej.

Jakie rodzaje klejów są jednak najlepsze? To tak naprawdę zależy, gdyż przyjmują one różne postaci. Kremy mają różną trwałość jednak najczęściej to one są czymś co umożliwia najdłuższą stabilność i trwałość mocowania protezy.

Żel działa na bardzo podobnej zasadzie co wspomniany w poprzednim zdaniu krem, jednak jego konsystencja jest nieco lżejsza. Jeżeli chodzi jednak o proszek, to po jego pokryciu protezy i kontakcie ze śliną tworzy on niezwykle mocne spoiwo, umożliwiające na zamocowanie protezy na stałe.

Szczególną uwagę powinniście zwrócić jednak na kleje do protez bez cynku? Nie bez powodu cieszą się one tak dużą popularnością nie tylko wśród pacjentów, lecz również wśród stomatologów specjalizujących się w protetyce.

Kleje do protez — ceny

Skoro już wiecie czym są kleje do protez zębowych, jak działają i co najważniejsze, czy są one skuteczne możemy przejść dalej. Jak jednak prezentuje się odpowiedź na pytanie: kleje do protez ceny? Zwykle możecie oczekiwać tego, że uśredniona cena przy zakupie kleju do protez to około 20 złotych.

W takiej sytuacji sami widzicie, że nie jest to tak wielka inwestycja. Dziś możecie za naprawdę niską kwotę stać się właścicielami stabilnych i funkcjonalnej protez. Zaufajcie stomatologom!

Kleje do protez zębowych nie są tak drogie jak mogłoby się wydawać a co najważniejsze, są one także bardzo bezpieczne. Wybranie kleju wraz z pomocą stomatologa jest czymś, co powinniście wykonać już na pierwszej wizycie u stomatologa. Dzięki temu będziecie pewni, że żadne przykre dolegliwości czy też problemy z samą protezą nie będą dawać nam o sobie znać!