Ósemki rosnące w bok — jakie mogą być powikłania?
Ósemki, zęby mądrości lub po prostu trzecie zęby trzonowe to wbrew pozorom nie jest dodatkowa dawka rozumu, jaką otrzymujemy w ramach naszej ewolucji. Zwykle są one źródłem niemałego dyskomfortu czy nawet bólu. A skoro w naszej jamie ustnej pojawia się ból, to nic dziwnego, że chcemy się go pozbyć.
Jednak jeszcze gorzej jest, gdy mamy do czynienia z sytuacją, gdy mamy ósemki rosnące w bok! Dziś opowiemy o takiej sytuacji i opowiemy wam co zrobić w takiej sytuacji i kiedy podejrzewać, że coś jest na rzeczy! Czy notorycznie pojawiające się hasła „ósemki ból głowy” mówią prawdę?
Co jest bardziej bolesne: ósemki, które rosną poziomo czy takie, które zatrzymały się w dziąśle? Sprawdzimy to w dzisiejszym artykule traktującym o jamie ustnej a właściwie jej zdrowiu! Jesteście gotowi na przygotowaną przez nas treść?
Ósemki rosnące w bok, a ósemki zatrzymane — co boli bardziej?
Co ciekawe, zęby mądrości, czyli po prostu ósemki tak naprawdę nie mają żadnych konkretnych powodów do istnienia. Z uwagi na swoje położenie nie są one używane przy przeżuwaniu pokarmów, lecz dają one o sobie znać w momencie, gdy zaczynają boleć.
Ból w okolicy tych zębów może pochodzić z faktu samego wzrostu, gdy zęby mądrości będą rozpychać się, tworząc napięcie i wywierając siły na pozostałe zęby. Poza tym, zęby mądrości mogą dać o sobie znać przez rozległą próchnicę, powstałą przez nieodpowiednie czyszczenie zębów. Nagromadzenie płytki nazębnej prowadzi do powstawania ubytków, które gdy rozwiną się aż do miazgi, stanowią źródło bólu.
Ósemki rosnące w bok to anomalia, która powoduje niezwykle charakterystyczny ból, podobny do ucisku. Ząb rosnący w poziomie naciskać będzie na pozostałe zęby lub co gorsza, na nerw w szczęce lub żuchwie, co potrafi sprawić niemały problem a w skrajnych przypadkach nawet uniemożliwić całkowicie normalne życie pacjenta. Jak wygląda sytuacja z tym, co znamy jako ósemki zatrzymane?
Zęby zatrzymane to takie zęby, które najzwyczajniej nie wyrżnęły się w całości na powierzchnię dziąsła, bądź też nie zrobiły tego wcale. Często możemy nawet nie zdawać sobie sprawy z tego, że w naszej kości znajdują się zęby zatrzymane, dopóki nie zobaczycie zdjęcia rentgenowskiego! Ósemki rosnące w bok to zdecydowanie bardziej bolesny przypadek, gdyż tak naprawdę — ucisk na nasze żeby nigdy nie jest czymś przyjemnym!
Ósemki, a ból głowy
Jak się jednak okazuje, wpisywanie w wyszukiwarkę haseł takich jak „ósemki ból głowy” wcale nie jest bezcelowe, gdyż… powodami silnych i nawracających bóli mogą być właśnie ósemki. Jak jednak poznać, że ból zęba związany jest z zatrzymaną ósemką?
Otóż jest to ból powracający co kilka miesięcy, zwykle w tej samej formie. Pacjenci często tez opisują te dolegliwości jako taki niemożliwy do dokładnego zlokalizowania. Jest on pulsujący i czujecie się wtedy jakby wasza głowa miała… „wybuchnąć”! To niezwykle trudne do zignorowania, a co gorsza, powodują je zwykłe zęby, które nie wyrosły tak jak powinny. Sprawdźcie, czy nie macie zatrzymanych ósemek we własnej jamie ustnej!
Jeśli tak, odwiedź gabinet http://krolewska24.pl/chirurgia-stomatologiczna/