28 lutego 2024

Blog stomatologiczny – Videodentysta

Sprawdź nasz blog stomatologiczny i znajdź artykuł na interesujący Cię temat.

Ile kosztuje bonding zębów? Poznaj ceny zabiegu.

3 min read
ile kosztuje bonding zębów

Zdrowe, ale też i estetycznie wyglądające zęby, to marzenie niejednego człowieka, który zadaje sobie pytanie: ile kosztuje bonding zębów? Niestety posiadanie takiego uzębienia jest dość trudne w realizacji, ponieważ nieprawidłowa dieta, czy też higiena jamy ustnej, szybko mogą doprowadzić do zniszczenia zębów.

Na szczęście istnieje wiele różnego rodzaju technik na poprawę ich wyglądu. Jedną z najlepszych i najczęściej stosowanych jest bonding. Ile kosztuje bonding zębów, a także, na czym tak właściwie ten zabieg polega?

Bonding zębów — charakterystyka

Jeśli ktoś che się dowiedzieć, ile kosztuje bonding zębów, najpierw osoba ta powinna zaczerpnąć nieco wiedzy z zakresu tego, czym jest ten zabieg i na czym on konkretnie polega.


Bonding to inaczej mówiąc odbudowa zęba, która wykonywana jest przy pomocy specjalnej żywicy epoksydowej. Co niezwykle ważne, kolor użytego kompozytu można dowolnie dopasować, tak aby nie odstawał on od tego, jak prezentują się naturalne zęby.

Jest to zabieg bezbolesny, dość prosty w wykonaniu i stosunkowo powszechnym, jeśli chodzi o stosowanie w gabinetach stomatologicznych. Warto sobie jednak odpowiedzieć na pytanie, po co się go powinno robić? Jaki jest tego cel i co można dzięki temu zabiegowi zyskać?

Po co robić bonding?

Wiele osób, zamiast zadawać sobie pytanie, ile kosztuje bonding zębów, najpierw kieruje swoją uwagę w stronę pytania, po co właściwie taki zabieg się robi. Jakie są tego korzyści? Najważniejszym celem stosowania bondingu, jest odbudowa uszkodzonego lub ułamanego zęba.

W wyniku urazów mechanicznych, czy też nieprawidłowej higieny zęby, również te przednie, mogą się ułamać, co oczywiście nie będzie prezentowało się zbyt ładnie. Bonding powoduje, że uszkodzenia i ubytki tego typu zostaną skutecznie zamaskowane, co oczywiście w kolosalny sposób poprawi wygląd zębów, a także prezencje całej twarzy.

To oczywiście niejedyny powód, dla którego warto sięgnąć po ten zabieg. Innego typu bardzo często motywującym do wykonania bondingu powodem wśród pacjentów, jest chęć zamaskowania diastemy, czyli przerwy pomiędzy zębami.

Nakładając odpowiednią ilość żywicy epoksydowej we właściwe miejsca, stomatolog może skutecznie zmniejszyć, a często także całkowicie zamaskować obecną diastemę. Również i w tej sytuacji wygląd zębów znacznie na tym zyska.

Bonding zębów — koszt zabiegu

Jak zatem widać, bonding to zabieg naprawdę bardzo korzystny dla wyglądu, ale też i pewności siebie osób, które po niego sięgną. Zanim jednak udamy się do stomatologa w celu wykonania tego zabiegu, najpierw warto się dowiedzieć, ile kosztuje bonding zębów?

Na wstępnie należy zaznaczyć, że jest to zabieg zupełnie bezbolesny, a także wykonywany dość szybko, ponieważ w ramach jeden wizyty. Niestety zarówno przygotowanie zęba, jak i użyty materiał, są dość kosztowne. Przyjmuje się, że koszt zabiegu na jednym zębie, to około 500 złotych, co rzecz jasna jest dość wysoką ceną.

Warto jednak sięgnąć po tę technikę, ponieważ nie tylko przynosi ona rewelacyjne efekty, lecz co więcej, jest bardzo trwała i nie wymaga większych poprawek.